ISUZU D-MAX 2017 nin En İyi Pick-Up'ı Seçildi

BBC TopGear Dergisi yayınladığı 22 ülkede yapmış olduğu bir anket sonucuna göre 2017 yılında Yeni Isuzu D-Max kendi sınıfında yılında en iyi gelişim gösteren aracı seçilmiştir. 

Otomobil dünyası okurlarının vazgeçilmez dergisi BBC TopGear heryıl yapmış olduğu yılın en iyi otomobilleri seçiminde 2017 yılında Yeni Isuzu D-Max, yılın pick-up'ı ödülüne layık görüldü.

2017 yılında ülkemizde satışına başlanan Yeni Isuzu D-Max’te en büyük gelişim 1.9 lt hacminde, daha düşük karbon emisyonu ve yakıt tüketimine ilave olarak daha sessiz motoruyla, aynı hacim motora sahip rakiplerine fark atmasını sağlamıştır. Ayrıca daha düşük sürtünme oranına ulaşan D-Max, iç ve dış tasarımıyla da dikkat çekmektedir.

En iyi sürücü görüş açısını sunan Yeni D-MAx, V şeklinde tasarlanan burun yapısı ve arka koltukta oturan yolcular içinde diz ve baş mesafesinde sınıfının en geniş ölçümlerinden birini sunmakta.

Darbe enerjisini maksimum seviyede emen kaput dizaynı, yeni ön tampon, yeni ön panjur, Led gündüz farları, ön tampona monte edilen nikelaj çerçeveli yeni sis farları, alaşım jantlar, 13 farklı dış renk seçeneği, Led stop lambaları ve bagaj kapağı D-Max’in dış tasarımındaki en dikkat çeken yenilikler olarak göze çarpmakta. 

Daha net fontlarla yeniden tasarlanan gösterge ve  optimum yakıt ekonomisine katkı sağlayan vites değiştirme göstergesi iç mekanda yapılan değişikliklerde en göze çarpan detaylardan.

suzu D-Max V-Cross’da anahtarsız giriş ve çalıştırma, 6 hava yastığı, yeni gösterge paneli, elektrikli sürücü koltuğu, ön koltuk ısıtma sistemi, ön orta kolçak ve kapılardaki yeni yumuşak dokulu pedler, hem ön hem de arka koltuktaki yolcular için sunulan USB şarj portları, cruise control sistemi, D-VISION Multimedya sistemi, 8 hoparlör, 5 farklı şekilde katlanabilen ve 24 derecelik açısıyla son derece ergonomik arka koltuklar, 18” alaşım jantlar, yan basamaklar, nikelaj rollbar, kasa havuzu ve tavan rayları standart olarak sunuluyor.

isuzu d-max hizmet oto blog

 

 Yeni D-Max’te sunulan Android işletim sistemine sahip “D-VISION” Multimedya Sistemi, tüm akıllı telefonlarla (Android ve IOS) Bluetooth bağlantısı kurulabiliyor. Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özellikleri de bünyesinde barındıran multimedya sistemi, 2’si tavanda yer alan toplam 8 hoparlörle pick-up araçlar içindeki en iyi müzik deneyimlerinden birini sunuyor.

ABS, EBD, TCS, ESC ve BAS V-Cross modelinde standart olarak sunuluyor. ESC sistemi bir veya daha fazla tekerleğe fren uyguluyor ve sürücünün şeridinde kalmasına yardımcı olmak için motorun gücünü düşürüyor. ESC sistemi aynı zamanda yokuşta kalkış desteği (HAS) ve Yokuş İniş Kontrol sistemini (HDC) de destekliyor.

Türkiye’deki pick-up araçlar içinde en düşük motor hacmini sunan Yeni Isuzu D-Max, bu özelliğiyle 5 yıllık kullanım sürecinde 8000 TL’ye varan MTV avantajı sağlıyor. Ayrıca 5 yıl, 100,000 km garantisi sunulan D-Max’te bakım periyotları 20 bin km’de bir gerçekleşiyor.