Isuzu'nun Temiz Dizel Teknolojisi

Isuzu Motor, küresel çevre kirliliğini en önemli sorun olarak ele almaktadır. Bu sebeple, şirket arge çalışmaları için ayırdığı zamanın büyük bir kısmını çevre dostu dizel motorların geliştirilmesine harcamaktadır.

100 yıllık bir geçmişi bulunan dizel motorlar, arabalar, otobüsler, trenler, gemiler ve helikopterler gibi bir çok araç ve  endüstriyel makinelerde kullanılan vazgeçilmez bir güç kaynağı haline gelmiş içten yanmalı bir sistemdir. Fakat artan popülerliğine paralel olarak dizel motor teknolojisinin daha düşük egzoz gazı emisyonları elde etme konusunda zor duruma düşürmüştür. Japaonya ve Kuzey Amerikada uzun süredir istenmeyen pozisyonunundaki dizel araçlar, Avrupada da sorgulanmaya hatta dışlanamaya başlamıştır. Öte yandan, mükemmel yakıt verimliliğini düşük karbondioksit(CO2)  emisyonları ile birleştirerek küresel ısınmayı önleme ve çevre korumasına katkıda bulunma konusunda muazzam bir potansiyeli olduğu düşünülmektedir.

Isuzu,  yakıt hücrelerindeki eşdeğer yüksek bir termal verimlilik potansiyeline ek olarak yüksek performans ve dayanıklılık içeren dizel motorların avantajlarını dahada geliştirmeye çalışmaktadır. Aynı zamanda, partikül madde ve azot oksit emisyonlarını azaltmak amacıyla enerjilerini temiz dizel motorların geliştirilmesi için harcamaktadır.  Halihazırda dizel motor teknolojisine, yüksek performanslı motorlara sahip komple bir seriye ve dört ayrı bölgedeki üsleriyle küresel operasyonlar yapabilecek olan Isuzu, başka hiçbir dizel üreticisinin ulaşamadığı seviyelere ulaşmıştır. Bu varlık ve yetenekler ile desteklenen Isuzu, hem kaliteli hemde miktar bakımından dünyanın bir numaralı dizel motor üreticisi olmaya kararlıdır.