ISUZU VE MAVİ GÜÇ TEKNOLOJİSİ

Dizel motorlar konusunda en zorlu motorların sahibi Pinoy sürücülerine sorduğunuz zaman Isuzu liste başı olmaya devam etmektedir. Isuzu nun D-MAX 'i geçen yıl yapılan bir testte en fazla yakıt tasarrufu sağlayan dizel motor olarak değerlendirildi. Bu nedenle, hafif ve ağır kamyonlarda Isuzu en çok tercih edilen markadır. 

Heryerde rastlanabilen Crosswind den D-MAX toplayıcısına kadar ısuzu araçları iyi kabul görmüş, hizmet verdikleri kişi ve kurumlar tarafından ailenin bir parçası gibi değerlendirilirler.  Isuzu nun tüm hafif ve ağır hizmet tipi  kamyonları, ülkelerin hareketli ekonomileri için birer nimettir. Bakım ve işletme maliyetleri endüstri ortalamasından daha düşük olan Isuzu araçların performansı ise standartların üstündedir. Geçtiğimiz yıllarda Dünya Ticaret Merkezi Pasay City de ki kutlamada tanıtılan Blue Power teknolojisi, çok kısa bir zamanda tüm Isuzu araçların motorlarında yer almaya başladı. 

Blue Power(Mavi Güç) teknolojisi, maksimum motor gücü, daha temiz emisyonlar, üstün yakıt tasarrufu ve motor dayanıklılığı sağlamaktadır. Ayrıca , D-Max ve mu-X üzerinde bulunan 4JJ1-TCX motorunun 177 ps ve maksimum 380 Nm tork sağladığı söyleniyor. Motor ayrıca Euro 4 standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Hafif hizmet kamyonları için, tam model bir değişim geçiren yeni bir yüzü olan N-Serisi hafif yük kamyonları. Ayrıca, Blue Power Euro 4 motorları ile donatılmıştır: 4JH1-TC (NLR77 modeli), 4JJ1-TC (NLR85, NMR85 ve NPR85 modelleri) ve 4HK1-TCN (NQR75 modeli).
C ve E kamyon serisinde, 6WG1-TGR motor artık Euro uyumludur ve modifiye turboşarjı ve artan motor deplasmanından dolayı düşük hızlarda daha yüksek torka sahiptir.

Blue Power teknolojinin önümüzdeki günlerde daha çok araçta kullanılmaya başlanması ile otomobil dünyasında bir çok  ezberin daha bozulacağı aşikardır.